Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Sunt nascuta in data de 27 nov 1956, m-am angajat ca salariat 01 sept 1975 stiu ca indeplinesc virsta de pensionare -limita de virsta in iulie 2017

intrebarea mea este : - daca ma pensionez incepind cu 01 aprilie 2013 , in ce conditii si ce penalizare am la pensia anticipata?

va multumesc !
speram ca peste 1 an sa nu se modifice legea......si sa se elimine pensionarea anticipata !!
in situatia actuala orice rau este posibil ....
dar sa incercam sa fim optimisti !!
multumesc ptr raspunsuri !!!