avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Sunt nascuta in data de 27 nov 1956, m-am angajat ca salariat 01 sept 1975 stiu ca indeplinesc virsta de pensionare -limita de virsta in iulie 2017

intrebarea mea este : - daca ma pensionez incepind cu 01 aprilie 2013 , in ce conditii si ce penalizare am la pensia anticipata?

va multumesc !
Cel mai recent răspuns: elisabetabo , utilizator 11:46, 3 Martie 2013
speram ca peste 1 an sa nu se modifice legea......si sa se elimine pensionarea anticipata !!
in situatia actuala orice rau este posibil ....
dar sa incercam sa fim optimisti !!
multumesc ptr raspunsuri !!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata morariu1957 morariu1957 Sint nascut in 1957 ,actualmente pensionat medical si doresc pensionarea anticipata .Am lucrat din data de 01 o7 1975 pina in 06 11 1986 in grupa 2 iar din 06 ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie esiom esiom sotia mea este nascuta in iulie 1958 si a lucrat 27 ani, 7 luni si 6 zile pana acum. Va rog sa-mi spuneti cand poate iesi la pensie integral si anticipat. ... (vezi toată discuția)
Pensionare marylin marylin sunt nascuta in ianuarie 1957,lucrez din 01 septembrie1976-fara intrerupere.si as dori sa stiu cand pot iesi la pensie anticipat ,sau definitiv -care sunt ... (vezi toată discuția)