Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Daca pierd recursul mai am alta cale de atac?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Daca pierd recursul mai am alta cale de atac?

Daca pierd recursul (este vorba de o cauza civila) mai am alta cale de atac? Sau sentinta data va fi definitiva si irevocabila?
Multumesc!
Caile extraordinare de atac, contestatia in anulare si revizuirea, pentru motive strict prevazute de legiuitor.
Hotărârea pronunţată în calea de atac a recursului este irevocabilă, însă asta nu înseamnă că nu poate fi atacată cu o cale extraordinară de atac dacă există motive.
Gabriela Pintea, Consilier juridic