Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare pfa in timpul concediului crestere copil
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare pfa in timpul concediului crestere copil

Pot sa fac PFA daca sunt in concediu de crestere a copilului ?
OUG nr.111/2010 ART. 16

i) beneficiarul realizează venituri supuse impozitului şi copilul nu a împlinit vârsta de un an,
respectiv 3 ani în cazul copilului cu handicap;