avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare pfa in timpul concediului crestere copil
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare pfa in timpul concediului crestere copil

Pot sa fac PFA daca sunt in concediu de crestere a copilului ?
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 22:31, 3 Martie 2013
OUG nr.111/2010 ART. 16

i) beneficiarul realizează venituri supuse impozitului şi copilul nu a împlinit vârsta de un an,
respectiv 3 ani în cazul copilului cu handicap;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract care sa nu mi afecteze concediul maternal ramonaf ramonaf sunt in concediu maternal, am primit acum o oferta de munca pe o perioada determinata pe care nu as vrea sa o ratez. cum as putea lucra legal dar sa nu mi ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului florinplaton florinplaton O persoana care este angajata si care pe langa asta mai are deschisa si o activitate independenta PFA, masura 141 poate beneficia de indemnizatie pentru ... (vezi toată discuția)
Pot sa lucrez ca si mediator daca sunt in concediu pentru cresterea copilului? anemona20 anemona20 Buna ziua. Pot sa lucrez ca si mediator daca sunt in concediu pentru cresterea copilului? Exista vreo prevedere legala care sa ma impiedice sa fac acest ... (vezi toată discuția)