avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1480 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inteprindere individuala - declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inteprindere individuala - declaratii

seara buna,
o mana de ajutor,va rog:
ce declaratii(venit,tva,asigurari sociale) se depun pentru a incepe activitatea o I.I.?
multumesc.
:surrender:#-o
Cel mai recent răspuns: Marian_sq , utilizator 16:35, 6 Martie 2013
Daca sunteti inreg la reg comertului deci ati obtinut certificatul de inregistrare mergeti la Adm Financiara cu decl 070 de inreg fiscala, decl 220
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

declaratii dupa infiintare pfa florinat florinat Subiect: Declaratii dupa infiintare PFA După ce se înființează PFA-ul, cu obiect de activitate prestare servicii către client din UE, obligațile ... (vezi toată discuția)
Radiere pfa mihaela495 mihaela495 Buna ziua, As dori sa stiu care este procedura pentru radierea PFA-ului, atat cea de la Registrul Comertului cat si cea de la Finante. Am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Inregistrare la adm. financiara a biroului de mediator Dorin Baleanu Dorin Baleanu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspus la urmatoarea situatie: trbuie sa declar la Administratia Financiara Biroul de Mediator. am toate actele necesare ... (vezi toată discuția)