Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Plata subventii POSDRU
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Plata subventii POSDRU

Cui trebuie sa ma adresez pentru a verifica daca firma la care am urmat cursuri de calificare in cadrul POSDRU a primit sau nu subventiile acordate cursantilor? Respentiva firma afirma ca va primi banii pentru subventii abia la sfarsitul proiectului adica in august 2013, desi cursurile le-am absolvit in august 2012 si platile au fost deblocate. Multumesc.
Platile au fost deblocate si se acorda firmelor care au depus cerere de rambursare super OK , in ordinea depunerilor, fara alte amendamente. Lista platilor o gasiti pe site AMPOSDRU.
Absolvirea cursurilor nu inseamna ca firma a si depus cerere de rambursare.