Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Drept de semnatura pt un consilier financiar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Drept de semnatura pt un consilier financiar

Buna ziua,am depus un dosar in vederea obtinerii de credite bancar ptr investitii si program sapard iar consilierul financiar mi-a propus sa-i dau drept de semnatura ,cu acest drept are acces la contul meu bancar poate face tranzactii?Va multumesc.
Buna ziua,

Depinde cum e stabilit dreptul. Eu vazusem in formularul unei banci ca se poate oferi drept de a scoate ori depune sume de bani, drept de a incheia tranzactii de o anumita valoare, drept de a actiona singur sau cu titularul contului..

Oricum, in general nu e indicat sa dati altei persoane drept de semnatura pe contul dvs.
Se mentioneaza doar semnare acte.