avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Taierea si rindeluirea lemnului
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Taierea si rindeluirea lemnului

Buna ziua.Ce cod caen mai am nevoie pe langa codul 1610(Taierea si rindeluirea lemnului) pentru un gater
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 09:12, 6 Martie 2013
Puteti adauga 4673 precum si orice alt obiect de activitate conex activitatii pe care o desfasurati.
cineva mi-a recomandat sa pun urmatoarele coduri caen:
1610-Taierea si rindeluirea lemnului
4613-Intermedieri in comertul cu material lemnos si materiale de constructii
4673-Comert cu ridicata al materialului lemnos si a materialelor de constructie si echipamentelor sanitare
4752-Comert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
5210-Depozitari
5224-Manipulari

Cred ca 4752 nu este necesar.
Puteti pune orice obiecte de activitate le considerati necesare, mai putin cele care se desfasoara sub conditie, spre exemplu comert cu arme si munitii.
Dumneavoastra stiti ce activitati veti desfasura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen 4673 si 4752 implica autorizarea si a lui caen 5210? luciandang luciandang Daca vreau sa deschid un depozit de materiale de constructii pentru care vreau sa autorizez Cod-ul Caen 4673 (Comert cu ridicata al materialului lemnos si al ... (vezi toată discuția)
Cod caen 1610(fost 2010),o nelamurire ghitaiancu ghitaiancu Buna ziua,firma mea are codul caen 1610,respectiv am un uscator de cherestea,cu care de 5 ani, cumpar usuc si vand cherestea ,diverse esente aproximativ 40 mc ... (vezi toată discuția)
Cod caen comercializare lemne de foc Mihai I Mihai I Buna ziua, Infiintez un srl si intrebarea mea este: Pt comercializare lemne de foc e potrivit codul caen 1629? Astazi am fost la onrc olt si mi-a zis ... (vezi toată discuția)