Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zi libera pentru analize
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zi libera pentru analize

Buna ziua!
Am vazut un reportaj pe net conform caruia am avea o zi libera pe an pentru analize.S-a adoptat legea?(era vorba despre o initiativa legislativa).
Nu este prevazut asa ceva in niciun text de lege.
Verificati CCM sau RI al angajatorului privind acordarea acestor zile, precum si daca sunt platite sau nu.
Va multumesc!
Despre ce sector este vorba, privat sau bugetar?
Privat..lucrez intr-un hypermarket.
V-am intrebat, deoarece pentru sectorul bugetar - functionari publici - exista o astfel de prevedere ...