avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zi libera pentru analize
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zi libera pentru analize

Buna ziua!
Am vazut un reportaj pe net conform caruia am avea o zi libera pe an pentru analize.S-a adoptat legea?(era vorba despre o initiativa legislativa).
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:17, 6 Martie 2013
Nu este prevazut asa ceva in niciun text de lege.
Verificati CCM sau RI al angajatorului privind acordarea acestor zile, precum si daca sunt platite sau nu.
Va multumesc!
Despre ce sector este vorba, privat sau bugetar?
Privat..lucrez intr-un hypermarket.
V-am intrebat, deoarece pentru sectorul bugetar - functionari publici - exista o astfel de prevedere ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile libere pentru casatorie cezyochi cezyochi Buna ziua.Va rog să-mi spuneti daca acordarea de zile libere pentru casatoria proprie este valabila la nivel national?Ma casatoresc dar de la serviciu nu-mi ... (vezi toată discuția)
Munca in conditii speciale anna_ema anna_ema buna ziua deoarece lucrez 8 ore la calculator in fiecare zi,am dreptul la vreun spor suplimentar? (vezi toată discuția)
Acordare zile libere platite pentru evenimente deosebite in familie ileanacs ileanacs Buna ziua. Pentru mine este inca neclar: CCMN 2007-2010 este inca in vigoare ? Se aplica CCMN 2011-2014? Sau nici unul din acestea? Ca sa ... (vezi toată discuția)