Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Comisia de disciplina - schimbarea componentei comisiei
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Comisia de disciplina - schimbarea componentei comisiei

In momentul cand un director de institutie vrea schimbarea comisiei de disciplina, o poate face, chiar daca nu a expirat termenul de 3 ani , termen pentru care a fost constituita comisia de disciplina ? Multumesc.
O poate face dar numai in conditiile prevazute de HG 1344/2007-normele de organizare si functionare a comisiilor de disciplina-:
- art 13 cazurile de suspendare a mandatului de membru al comisiei de disciplina
- art 15 incetarea mandatului de membru al comisiei de disciplina
www.avocatnet.ro/content/art...