Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Alertele mele se duc direct in spam.
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Alertele mele se duc direct in spam.

In urma cu ceva timp, am fost instiintata de echipa tehnica, ca am fost dezabonata de la newsletter, deoarece le refuzam mesajele, le raportam ca fiind spam. Intr-adevar, nu inregistrasem adresa avocatnet, in adress book, pe urma a fost totul in regula, dupa inregistrare. Azi, o alerta de la sectiunea impozite si taxe, sa dus din nou in spam. Sincer, m-as bucura sa le primesc, pt ca reprezinta contactul cu lumea pt mine. Ce se intampla? :)
Sesizati prin mesagerie privata administratorul forumului care detine ata autoritatea sa verifice cat si baza tehnica sa remedieze situatia
Bine ca ajung, mai rau era sa nu le primiti deloc :)

De acolo le puteti seta sa mearga in Inbox asa (s-ar putea sa gasiti acest mesaj la finalul lor):

Mesajul nostru a ajuns in SPAM? In acest caz, s-ar putea ca linkurile sa nu functioneze. Tot ce trebuie sa faceti este sa bifati mesajul din lista de mesaje din SPAM, iar apoi sa apasati butonul NOT SPAM. Mesajul va putea fi regasit in Inbox, unde linkurile functioneaza.
Deja, am facut acest lucru randul trecut, dar tot am fost dezabonata automat, pt ca se inregistreaza si aici pe site, ca refuz mesajele, probabil undeva in informatica se vad spam-urile. Am sa mai urmaresc, totusi daca am adresa de email inregistrata, nu ar trebui sa duca direct in inbox?

De exemplu, la acest topic, avand doua raspunsuri, nu trebuia sa primesc alertele, pt ca nu am primit nimic?

Multumesc, mult!
gmancila, utilizator