Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... VA ROG INDRUMATI-MA!! EXPLOATARE PADURE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

VA ROG INDRUMATI-MA!! EXPLOATARE PADURE

Am fost pusi in posesie cu titlu de proprietate 3 proprietari pe un teren forestier. Daca 2 proprietari din 3 vor sa exploateze padurea si unul nu vrea, cum putem sa expoatam masa lemnoasa ( fara sa-l deranjam pe al treilea care nu vrea ). Care este modalitatea? Impartim suprafata terenului la 3 si de partea lui nu ne atingem?
Va multumesc si astept un raspuns cat mai repede. Spor la treaba
actiune in instanta de iesire din indiviziune sau un partaj voluntar la notariat. depinde cat de tensionate sunt realatiile dintre dvs ca frati.
de se mint nu cunosc nimic cu privire la legislatia exploatarii masei lemnoase dintr-o padure.
sper ca nu am gresit cu ceva, dar sper sa primiti si alte raspunsuri mai pertinente.
succes!