avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 270 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... timbru de mediu. suma de plata
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

timbru de mediu. suma de plata

Buna ziua, as avea rugamintea daca poate cineva sa ma ajute: un prieten a cumparat din Germania un autoturism Audi (M1), fabricat in 1994, inmatriculat in 1995, euro 2, cap. cil. 1781 cm.c., nu se stie inca emisiile de CO2 (cred ca numai dupa ce merge la RAR), cat ar trebui sa plateasca timbru de mediu ?, sau stie cineva o formula de calcul ?, multumesc f. mult si va doresc o zi buna si un weekend placut =D>
Cel mai recent răspuns: Stefan Bicov , Avocat 16:18, 8 Martie 2013

Timbrul de mediu (benzina):
766 EURO ( 3,463 RON )
Timbrul de mediu (motorina):
1,341 EURO ( 6,065 RON )

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timbru de mediu valeantudor valeantudor Buna dimineata, Se pare ca s-a introdus timbrul de mediu, insa intrebarea mea e: poate fi atacat in instanta? Din cate am citit in lege, eu, ca si om ... (vezi toată discuția)
Taxa inmatriculare auto nirolf75 nirolf75 Buna ziua, Doresc sa achizitionez un Mitsubishi L200, PickUp, din 2007, motor 2500 cm³ (Putere 140 CP / 103 kW), euro 4, inmatriculat in Romania. As ... (vezi toată discuția)
Calcul timbru mediu tico inginerautocad inginerautocad Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:am fost la Circa Financiara sa platesc timbrul de mediu pentru Tico(omologat RAR in 1997 si ... (vezi toată discuția)