Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... timbru de mediu. suma de plata
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

timbru de mediu. suma de plata

Buna ziua, as avea rugamintea daca poate cineva sa ma ajute: un prieten a cumparat din Germania un autoturism Audi (M1), fabricat in 1994, inmatriculat in 1995, euro 2, cap. cil. 1781 cm.c., nu se stie inca emisiile de CO2 (cred ca numai dupa ce merge la RAR), cat ar trebui sa plateasca timbru de mediu ?, sau stie cineva o formula de calcul ?, multumesc f. mult si va doresc o zi buna si un weekend placut =D>

Timbrul de mediu (benzina):
766 EURO ( 3,463 RON )
Timbrul de mediu (motorina):
1,341 EURO ( 6,065 RON )