Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto. instanta competenta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto. instanta competenta

buna ziua.am o intrebare .astazi dupa noul cod de tribunal se mai poate recupera taxa auto in tribunal
Intervenţie moderator: vă rog frumos să nu mai postaţi mesaje consecutive, scrieţi într-unul singur ce problemă aveţi pentru a vă putea răspunde. Mulţumesc pentru înţelegere

Noul Cod de procedură civilă care a intrat în vigoare de la 15 februarie nu are nimic de-a face cu recuperarea taxei auto. Aşa cum a fost şi până acum, instanţa competentă material este tribunalul. Recuperarea taxei depinde de alţi factori, spre exemplu data când aţi plătit această taxă.
Lucian Huzum, Consilier juridic
pai eu am platito pe noiembrie 2010