Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept de proprietate

Am pe numele meu un ap ,dar cu clauza de instrainare si grevare in favoarea tatalui.In cazul in care locuieste cu mine,ce conditii imi impune aceasta claza?Pot sal dau afara sau nu?Tin sa mentionez,ca in contractul de vanzare cumparare, este mentionat doar cu clauza,atat.Semnaturile sunt doar ale vanzatorului,si a mea a cumparatorului.Va multumesc.
Aţi primit răspunsurile la topicul

www.avocatnet.ro/content/for...
...ma scuzati,dar de data asta am intrebat daca pot sal dau afara din casa?Nu mi sa raspuns.
În calitate de proprietar, da.

Mai rămîne aspectul moral, pe care nu-l putem judeca noi.
..moral binenteles ca nu pot face asta,Doar am intrebat,pt ca tatal meu se bate cu pumnul in piept ca el este coproprietar.