avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1700 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Studierea dosarului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Studierea dosarului

Daca dosarul a plecat la curea de apel iar aceasta institutie nu a citat partile pentru prima infatisare, te poti duce sa soliciti studierea dosarului fiind parte implicata in caz?
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 16:00, 10 Martie 2013
Puteti merge daca a fost inregistrat la curte, insa s-ar putea sa nu gasiti dosarul, sa fie la biroul de citatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs - solutie de amanare pentru lipsa de procedura alinabuzaianu alinabuzaianu Buna ziua, Am un dosar (contestatie decizie de concediere) aflat in faza de recurs la Curtea de Apel Ploiesti. Dupa sentinta data de instanta de fond ... (vezi toată discuția)
Divort - a facut recurs ionut c ionut c Am castigat prima faza a divortului (la judecatorie) ,a introdus apel - l-a pierdut ca netimbrat,iar acum a introdus recurs. Avand in vedere ca eu locuiesc ... (vezi toată discuția)
Motivarea recursului dosar penal andrei211168 andrei211168 Buna ziua ! Peste 2 saptamani am primul termen la Inalta Curte de Casatie si Justitie . Conform codului de procedura penala motivarea recursului se depune ... (vezi toată discuția)