Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu-Trebuie sa platesc ?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu-Trebuie sa platesc ?

Am rugamintea sa-mi spuneti daca ar trebui sa platesc si cat anume, daca voi cumpara o masina inmatriculata in RO in 2010, diesel, veche de 18 ani, capacitate 2,2l.
Cu multumiri
Singurul caz in care ar trebui sa platiti taxa de timbru de mediu ar fi daca solicitati inmatricularea dupa data de 15.03.2013, iar pentru masina respectiva s-a dispus de catre o instanta de judecata restituirea taxei de poluare platite la momentul inmatricularii.