Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Fentare taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Fentare taxa de poluare

Buna ziua.Va rog frumos sa imi spuneti cum pot cumpara un matiz din 2002 fara a nu plati acea taxa infernala de poluare un sfat va rog frumos multumesc anticipat
Nu puteti altfel decat de a da statul in judecata! Puteti fie sa platiti si sa solicitati restituirea taxei speciale (actualmente timbru de mediu!), fie sa nu platiti si sa solicitati obligarea inmatricularii fara taxa respectiva!
multumesc mult pt sfat , dar masina este inmatriculata in RO , circula pe strazile din RO de multi ani . masina a fost data cu procura de la un proprietar la altul 3 la numar ,pana acum . intrebare : in ce consta aceasta procura de care am auzit si care ar fi riscul sa cumperi o masina doar cu procura fara a face vanzare cumparare ?