Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura

Buna ziua.
Azi am primit o factura externa si interna cu data de 31.01.2013.Cum se inregistreaza corect?Se inregistreaza cu data de 31.01.2013 si se trece pe regularizari taxa dedusa pe decontul de tva din februarie?Se depune rectificativa la 394 si 390 din ianuarie?
Am inregistrat facturile cu 01.02.2013, depun rectificativa la 394 si 390 iar in decontul de tva pe februarie, complectez la rubrica regularizare taxa.E ok asa?
Buna ziua,

Da, e corect rationamentul dvs.

Numai bine
Va multumesc mult.
O zi buna!