avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare agentie de turism
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare agentie de turism

de fapt, nu as dori sa infiintez o agentie de turism ci doar sa stiu mai exact unde incepe activitatea de agentie de turism daca pt inceput ai un site unde faci reclama unor hoteluri pensiuni si dupa aia vrei sa faci si rezervare online si dupa aia si plata online pentru servicii ?
Pentru ca dupa mintea mea numai daca ai un site nu esti agentie ... dar s-ar putea ca la un moment dat sa se cheme ca esti agentie si sa trebuiasca sa-ti iei toate cele.
Pina unde poti merge cu servicii, conexe sa zicem, fara sa fie nevoie de toate licentele si persoanele cu brevet.
Este ilegal sa desfasori activitati de acest gen fara a avea licenta?
Ultima modificare: Vineri, 20 Februarie 2009
anachriss, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters42967 , utilizator 18:42, 23 Februarie 2009
Este de fapt o activitate de publicitate on line.
anachriss a scris:

Este ilegal sa desfasori activitati de acest gen fara a avea licenta?


Raspunsul este DA!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Agentie de turism sau nu ? florin89 florin89 Buna ziua, Am si eu o intrebare: Trebuie sa fii agentie de turism (brevet de licenta, autorizatii de la min. transporturilor, etc) ca sa oferi ... (vezi toată discuția)
Infiintare agentie de turism emilia73 emilia73 Doresc sa infiintez o agentie de turism.Am brevet de manager pentru o agentie detailista, dar sunt si economista.Eu lucrez in alta parte, loc de munca la care ... (vezi toată discuția)
Alte servicii de rezervare si asistenta turistica 7990 acd acd Buna ziua, M-ar interesa sa deschid un site de rezervari cazari online . Precizez ca pe site se va putea platii contravaloarea inchirierii Ca sa evit ... (vezi toată discuția)