Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare agentie de turism
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare agentie de turism

de fapt, nu as dori sa infiintez o agentie de turism ci doar sa stiu mai exact unde incepe activitatea de agentie de turism daca pt inceput ai un site unde faci reclama unor hoteluri pensiuni si dupa aia vrei sa faci si rezervare online si dupa aia si plata online pentru servicii ?
Pentru ca dupa mintea mea numai daca ai un site nu esti agentie ... dar s-ar putea ca la un moment dat sa se cheme ca esti agentie si sa trebuiasca sa-ti iei toate cele.
Pina unde poti merge cu servicii, conexe sa zicem, fara sa fie nevoie de toate licentele si persoanele cu brevet.
Este ilegal sa desfasori activitati de acest gen fara a avea licenta?
anachriss, utilizator
Este de fapt o activitate de publicitate on line.
anachriss a scris:

Este ilegal sa desfasori activitati de acest gen fara a avea licenta?

Raspunsul este DA!