Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu. Inmatriculare fara plata, hotarare ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu. Inmatriculare fara plata, hotarare judecatoreasca

Ma scuzati daca nu stiu unde si cui sa adresez intrebarea...
Am si eu o nelamurire,daca o instanta judecatoreasca a decis ca pot inmatricula masina fara a plati taxa de poluare si nu am inmatriculat masina inca,eu mai trebuie sa platesc noua taxa adica acest timbru....?Multumesc
s-ar putea sa va loviti de probleme.
Hotararea stabileste clar ca dispune inmatricularea fara plata taxei pe emisii poluante.
Dupa data de 15 martie, la inmatriculare se platesta timbru de mediu.(aceeasi Marie, cu alta palarie), asfel incat hotararea nu cred ca va mai foloseste la nimic.
Mergeţi şi solicitaţi înmatricularea autoturismului fără plata taxei invocând hotărârea instanţei.
Va referiti sa solicit inmatricularea chiar si dupa 15 martie...?Multumesc de raspunsuri