avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu. Inmatriculare fara plata, hotarare ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu. Inmatriculare fara plata, hotarare judecatoreasca

Ma scuzati daca nu stiu unde si cui sa adresez intrebarea...
Am si eu o nelamurire,daca o instanta judecatoreasca a decis ca pot inmatricula masina fara a plati taxa de poluare si nu am inmatriculat masina inca,eu mai trebuie sa platesc noua taxa adica acest timbru....?Multumesc
Cel mai recent răspuns: ady06_x , utilizator 17:34, 14 Martie 2013
s-ar putea sa va loviti de probleme.
Hotararea stabileste clar ca dispune inmatricularea fara plata taxei pe emisii poluante.
Dupa data de 15 martie, la inmatriculare se platesta timbru de mediu.(aceeasi Marie, cu alta palarie), asfel incat hotararea nu cred ca va mai foloseste la nimic.
Mergeţi şi solicitaţi înmatricularea autoturismului fără plata taxei invocând hotărârea instanţei.
Va referiti sa solicit inmatricularea chiar si dupa 15 martie...?Multumesc de raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timbru mediu andreichirutza andreichirutza Buna ziua. Sunt in posesia unui autovehicul pentru care instanta de judecata a dispus inmatricularea fara plata a taxei de inmatriculare. Fac mentiunea ca ... (vezi toată discuția)
Înmatriculare auto Zo0 Zo0 Bună ziua, Aș dori să știu dacă trebuie să plătesc taxa de timbru în condițiile în care mașina este pe numele tatălui meu ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto darian2006 darian2006 Buna ziua! Daca doresc sa cumpar un fiat brava din 1997,benzina,1370 cm cubi si 55 cp,inmatriculat in romania,in 03.01.2012,am de platit taxa de poluare si ... (vezi toată discuția)