Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Raspunderea patrimoniala - lipsa la inventar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Raspunderea patrimoniala - lipsa la inventar

Are vreo relevanta faptul ca angajatul a semnat inventarul sau nu? Ma ajuta cumva pct. 7 alin. (2) din ordinul nr. 1753/22.11.2004 de aprobare a normelor privind efectuarea inventarierii, avand in vedere ca a fost singurul angajat al firmei si angat in functia de vanzator?
Ordinul ministrului finantelor publice nr. 1.753/2004 pentru aprobarea Normelor privind organizarea si efectuarea inventarierii elementelor de activ si de pasiv a fost abrogat de Ordinul Ministerului Finantelor Publice nr. 2.861/2009 - aprobarea Normelor privind organizarea si efectuarea inventarierii elementelor de natura activelor, datoriilor si capitalurilor proprii