Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie intracomunitara masina de tonaj mare
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie intracomunitara masina de tonaj mare

firma x din romania platitoare de tva inreg in reg intracomunitar achizitioneaza masina tonaj mare din CZ firma y platitoare de tva si valida
Intrebare:cum o inregistrez in contabilitate la taxare inversa sau la exceptii ?
multumesc pt ajutor
taxare inversa si raportare factura in decl. 390 vies.