Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... expert contabil judiciar
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

expert contabil judiciar

Un expert contabil ,desemnat de parchet la cererea procurorului, poate efectua expertize contabile judiciare la o asociatie de proprietari, daca nu este autorizat
( 6)-Organizatii nonprofit inclusiv asociatii de proprietari ?
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
un expert judiciar trebuie sa fie autorizat de min. just. si aflat pe lista inst. de jud.
Orice expert contabil autorizat CECCAR poate efectua o astfel de expertiza la o asociatie de proprietari ...
Trebuie sa va contrazic.Daca nu este autorizat pentru 3)-Societati de asigurare si alte entitati din domeniul asigurarilor cum poate face expertize in domeniul asigurarilor, daca e doar expert contabil?Atunci de ce siteul ministerului de justitie detaliaza specialitatea expertilor autorizati?
stimate coleg, dnul a intrebat de expert...JUDICIAR nu de expert autorizat de o asociatie profesionala.
Daca este desemnat de parchet inseamna ca este autorizat sa efectueze expertiza respectiva ...