Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Prima carte de identitate, copil nascut in strainatate ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Prima carte de identitate, copil nascut in strainatate fara certificat de nastere romanesc

Ce documente trebuiesc pentru primul buletin-carte de identitate al unui copil nascut in strainatate?Daca tatal nu este de gasit si nu am acte originale ale tatalui,ce trebuie sa fac sa obtin prima cartea de identitate a copilului?
Gabriela19722, utilizator
Multumesc frumos!