Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale COD CAEN ARENDARE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

COD CAEN ARENDARE

Buna ziua. O societate comerciala doreste sa arendeze un teren, codul caen principal al societati este 6810 Cumpararea si vanzarea de bunuri imobiliare proprii si printre secundare e inclus si 6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau în leasing. Acest cod caen secundar corespunde activitatii de arendare? Daca nu care ar fi codul caen corespunzator arendari? Va multumesc anticipat!
Florian_topo, utilizator
Corespunde 6820,nu distinge legiuitorul intre ce fel de terenuri operează închirierea.
Codul caen pretabil arendei este in opinia mea - 6832- administrarea imobilelor pe baza de comision sau contract.