Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita fisc pentru obligatii neachitate de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita fisc pentru obligatii neachitate de asociatia de proprietari

Buna dimineata!.Poate cineva sa-mi spuna cum poate fi executata o asociatie de proprietari pentru obligatii la stat neachitate reprezentand impozit venituri si contributii CAs,somaj si CASS aferente salariului administratorului?
Asociatia nu ruleaza banii prin conturi !
Pot fi executati membrii asociatiei individual?
Nu pot fi executati proprietarii care au achitat cotele de intretinere,in calculul carora intra si obligatiile la buget
Responsabili pentru neplata obligatiilor la buget sunt reprezentantii asociatiei de proprietari presedinte,cenzor,administrator
Multumesc.Pe langa reprezentanti pot fi executati si cei care nu isi achita cotele la timp?