Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Revenire din concediu crestere copil inaintea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Revenire din concediu crestere copil inaintea implinirii copilului a varstei de 2 ani

Va rog sa ma ajutati cu rezolvarea unei probleme cu care ma confrunt.
Directorul executiv al asociatiei este in concediul pt cresterea copilului pana in data de 3 martie 2014, insa aceasta doreste revenirea anticipata.
Va rog sa imi spuneti care este procedura si ce formalitati trebuie sa faca angajatorul (ce institutii trebuie instiintate, cereri depuse/unde, acte de intocmit)
Este suficient sa depuna o copie dupa decizie la Primarie unde se completeaza si cererea pentru stimulentul de insertie.
freeelis a scris:

Incepand cu data de 01.01.2011 nu se mai inregistreaza la inspectoratele teritoriale de munca, contracte individuale de munca si nu se mai depun acte privind executarea, modificarea, suspendarea si incetarea acestora. Acestea se transmit in format electronic, in registrul general de evidenta a salariatilor, conform HG nr.500/2011, modificata si completata.

Asadar, incetarea suspendarii c.i.m. se va completa si transmite in REVISAL.

Va multumesc f mult pentru raspunsul detaliat =D>
cris777, utilizator