avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... AM FOST INSELAT DE CATRE O COMPANIE DIN OLANDA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

AM FOST INSELAT DE CATRE O COMPANIE DIN OLANDA

va rog sa ma ajutati cu un sfat (ce anume ar trebui sa fac) in cazul in care am fost inselat de catre o companie din Olanda.
mai exact compania din Olanda mi-a facut o oferta pe mail cu un produs, eu am fost de acort cu pretul urmand sa-l ridic peste cateva zile
mi s-a cerut un avans de 750 euro (valoarea totala a produsului fiind de 3000 euro) i-a platit in cont un prieten de-al meu cetatean olandez din contul lui personal, iar cand m-am dus sa ridic produsul si sa achit diferenta acest produs nu exista iar avansul achitat de catre prietenul meu nu mi-a fost restituit si nici nu doreste sa mi-l restituie societatea din olanda
mentionez ca nu am o factura proforma doar discutiile pe mail si foaia de varsamant cu avansul platit iar ca mentine este specificat '' avans rulota''
astept un raspuns din partea dvs
multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Politica de returnare a produselor in 10 zile Srb Srb Din cate stiu exista legea in care ai dreptul 10 zile sa returnezi produsele comandate online. Eu am situatia respectiva: am dat un avans online(proforma), ... (vezi toată discuția)
Achitare avans produs ionita aurel ionita aurel Doresc sa cumpar o piesa auto,ptr acest lucru am cerut o oferta de pret de la un delaer auto,cum pretul mi s-a parut bun am cerut sa imi fie comandata ... (vezi toată discuția)
Bună ziua , am plătit avansul pentru miniexcavator, care în ... AlexaB123 AlexaB123 Bună ziua , am plătit avansul pentru miniexcavator, care în momentul un care mi s-a emis factura proforma oferta era de 4100+tva , fără mențiunea ca ... (vezi toată discuția)