avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Lista Asiguratori seriosi
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Lista Asiguratori seriosi

Buna ziua,
Tot caut sa ma informez despre fiecare asigurator in parte - cate reclamatii are fiecare, cate despagubeste, etc ca sa imi pot face o idee. Am insa nevoie de ceva oficial si mai recent nu de pe site-uri diverse de pe google unde sunt informatii adaptate.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 17:10, 20 Martie 2013
Kapy a scris:
Am insa nevoie de ceva oficial ...


Oficial ? :O Statistica /clasament cu privire la seriozitatea asiguratorilor nu o sa gasiti. Daca gasiti postati-o si aici, sunt multi doritori. Clasament o sa gasiti doar cu privire la active, la profit, date financiare, etc

Dar daca totusi aveti rabdare puteti sa intrati pe siteul www.csa-isc.ro
[ link extern ]
... la Decizii CSA, aveti 273 de pagini cu sanctiuni si retrageri autorizatii. Poate va ajuta sa va formati o parere.

Deasemenea exista si sectiunea Centrul media
[ link extern ]
Unde aveti rapoartele anuale din 2001 pana in 2011, cu privire la tot ce inseamna asiguratori.

P.S. De exemplu pentru anul 2011, consultati
Tabel 45. Societățile de asigurare pentru care s-au înregistrat cele mai multe reclamații
Tabel 46. Soluționarea reclamațiilor în cazul societăților de asigurare cu cele mai multe sesizări înregistrate la CSA ... etc, va trebuie rabdare.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Martie 2013
trandafir2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

infintare firma brokeraj cflorinn1980 cflorinn1980 Doresc sa infintez o firma de Brokeraj ( axata mai mult pe asigurari auto) si as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a deschide o astfel de firma? (vezi toată discuția)
Infiintare firma broker asigurari vio27 vio27 Buna ziua, Doresc sa infiintez o societate de brokeraj in asigurari. Ma puteti ajuta cu informatii actualizate despre cadru legislativ,infiintare, ... (vezi toată discuția)
Societate brokeraj adinaadina adinaadina stie cineva ce acte sunt necesare pentru infiintarea unei societati de brokreaj? ce forma trebuie sa imbrace societatea? (vezi toată discuția)