Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Lista Asiguratori seriosi
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Lista Asiguratori seriosi

Buna ziua,
Tot caut sa ma informez despre fiecare asigurator in parte - cate reclamatii are fiecare, cate despagubeste, etc ca sa imi pot face o idee. Am insa nevoie de ceva oficial si mai recent nu de pe site-uri diverse de pe google unde sunt informatii adaptate.
Va multumesc.
Kapy a scris:
Am insa nevoie de ceva oficial ...

Oficial ? :O Statistica /clasament cu privire la seriozitatea asiguratorilor nu o sa gasiti. Daca gasiti postati-o si aici, sunt multi doritori. Clasament o sa gasiti doar cu privire la active, la profit, date financiare, etc

Dar daca totusi aveti rabdare puteti sa intrati pe siteul www.csa-isc.ro
[ link extern ]
... la Decizii CSA, aveti 273 de pagini cu sanctiuni si retrageri autorizatii. Poate va ajuta sa va formati o parere.

Deasemenea exista si sectiunea Centrul media
[ link extern ]
Unde aveti rapoartele anuale din 2001 pana in 2011, cu privire la tot ce inseamna asiguratori.

P.S. De exemplu pentru anul 2011, consultati
Tabel 45. Societățile de asigurare pentru care s-au înregistrat cele mai multe reclamații
Tabel 46. Soluționarea reclamațiilor în cazul societăților de asigurare cu cele mai multe sesizări înregistrate la CSA ... etc, va trebuie rabdare.
trandafir2, moderator