Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Formular 010 - microintreprindere
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Formular 010 - microintreprindere

Buna ziua

Am o nelamurire: din cate am inteles ar fi un nou formular 010 pentru trecerea de la impozit pe profit la impozit pe venit (micro) cu termen 25 martie.
Intrebarea mea este s-a publicat noua versiune (pe care nu o gasesc) sau depunem pe vechiul formular.
Daca aveti varianta noua va rog sa o trimiteti la ioanatodi@yahoo.com.
De la urmatoarea adresa descarcati formularul 010 in care treceti cifra de afaceri pentru anul 2012 si completati doar la impozit pe profit si la impozit pe microintreprindere.
[ link extern ]