avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Formular 010 - microintreprindere
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Formular 010 - microintreprindere

Buna ziua

Am o nelamurire: din cate am inteles ar fi un nou formular 010 pentru trecerea de la impozit pe profit la impozit pe venit (micro) cu termen 25 martie.
Intrebarea mea este s-a publicat noua versiune (pe care nu o gasesc) sau depunem pe vechiul formular.
Daca aveti varianta noua va rog sa o trimiteti la ioanatodi@yahoo.com.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 09:46, 21 Martie 2013
De la urmatoarea adresa descarcati formularul 010 in care treceti cifra de afaceri pentru anul 2012 si completati doar la impozit pe profit si la impozit pe microintreprindere.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Microintreprindere - venituri din consultanta irinuka2005 irinuka2005 Buna ziua Ma puteti ajuta va rog cu o informatie va rog? Microintreprindere ce desfasoara activitati de consultanta .Cum imi calculeaz acei 20% pt a ... (vezi toată discuția)
Intrebare firma cgeorge cgeorge am o firma din 2009 care a fost microintreprindere pana mai acum, iar pentru ca nu am depus la timp lista cu angajatii, am fost trecut pe impozit pe ... (vezi toată discuția)