avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reintoarcerea la munca dupa CIC si drepturile mamei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reintoarcerea la munca dupa CIC si drepturile mamei pana la 2 ani

Buna ziua!As dori sa stiu ce drepturi are o mamica,intoarsa la servici dupa un an de concediu ingrijire copil , in ceea ce priveste orele de munca? Exista o diminuare a programului?Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:18, 21 Martie 2013
Nu exista nicio astfel de diminuare a timpului de munca prevazuta intr-un act normativ ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi mamici care alapteaza Iryna28 Iryna28 Buna ziua, Sunt o mamica aflata in concediu de cresterea copilului pana la 1 an (de fapt 11 luni) si in luna aprilie imi voi relua activitatea la locul de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical pentru ingrijire copil cu handicap grav mitimama2000 mitimama2000 Sunt mama unui baiat autist in virsta de 8 ani si jumatate.Conform legii 448/2006 ,art .12, am dreptul la concediu medical pentru ingrijire copil bolnav pentru ... (vezi toată discuția)
Programul de lucru la intoarcerea din concediul pentru cresterea copilului Valentina_D Valentina_D Buna ziua, Sunt o proaspata mamica si am optat pentru concediu de crestere copil, varianta 1 an. Ma voi intoarce la serviciu cand bebe va avea 11 luni ... (vezi toată discuția)