Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reintoarcerea la munca dupa CIC si drepturile mamei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reintoarcerea la munca dupa CIC si drepturile mamei pana la 2 ani

Buna ziua!As dori sa stiu ce drepturi are o mamica,intoarsa la servici dupa un an de concediu ingrijire copil , in ceea ce priveste orele de munca? Exista o diminuare a programului?Va multumesc!
Nu exista nicio astfel de diminuare a timpului de munca prevazuta intr-un act normativ ...