Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintarea unui ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintarea unui ONG

Buna, as dori sa stiu ce imi trebuie sa infiintez un ONG pentru studentele din universitate si as dori cum as puta gasi un finantator care sa imi dea un fond nereturnabil pentru inceperea ONG-lui.

Buna ziua! Suntem pe cale sa infiintam un centru de zi pentru copiii marginalizati (tigani sau cei care vin din familii dezorganizate),centru unde copii pot veni sa primeasca doua mese pe zi (dimineata si la amiaza), si unde sa aiba vreo 2 , 3 ore de efctuarea temelor de la scoala si alte activitati.Ma intereseaza sa stiu ce conditii trebuie sa indeplinim ca centrul sa poata functiona cum trebuie, si aici ma refer la cum trebuie depozitata mancarea, cum sa arate salile de clasa,bucataria, toaletele, etc.