Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Respingere apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Respingere apel

Se poate respinge un apel (facut de parati) daca deja s-a stabilit un termen de judecata si am primit citatie?
explicati mai concret, in ce faza procesuala va aflati, ce s-a dispus de instanta de fond si pe scurt ce motive de apel au formulat paratii?
Se poate renunta la calea de atac, daca la asta va refereati, pana la inaintarea dosarului la instanta de solutionare a caii de atac. Primind citatie, inseamna ca dosarul a fost deja inaintat deja instantei, deci nu se mai poate renunta decat la judecata,
Respingerea apelului poate avea loc numai dupa judecarea acestuia.