Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... plata datoriei
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

plata datoriei

Buna Ziua,
As dori sa stiu cum imi pot sterge datele personale din evidenta unei firme de recuperare credite...daca esxista o cerere tip...nu stiu...am avuto o datorie si am platito si as dori sa fac un credit ....Multumesc anticipat

o zi buna
În urma plăţi datoriei vi sa eliberat un act prin care se adevereşte plata datoriei. În baza acestui act în copie originalul păstrândul pentru dumnevoastră o ataşaţi unei cereri pe care o adresaţi şi o transmiteţi prin poştă cu confirmare de primire societăţii respective solicitând ştergerea din baza lor de date.
ContSters136598, utilizator
Multumesc frumos pentru raspunsul prompt.Sper ca dupa aceasta etapa sa nu mai am probleme
O seara buna
Pentru a lua un alt credit nu conteaza daca sunteti in baza de date a firmei de recuperari, ci inregistrat ca rau platnic la Biroul de Credit, unde daca ati fost inregistrat, nu veti fi sters odata ce v-ati platit datoria, ci ramaneti 4 ani.
Aşa este,4 ani veţi fi în evidenţa Biroul de Credit ca băncile să ştie că sunteţi o persoană cu risc pentru a vă acorda un nou credit, dar asta nu înseamnă automat că nu puteţi accesa un credit, doar că pretenţiile şi precauţia băncilor va fi mai mare faţă de dumneavoastră.