Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Declaratie 010 -Un sfat, va rog!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Declaratie 010 -Un sfat, va rog!

Buna ziua!

Am depus 010 crezand ca am CA sub 65.000 Eur insa nu vreau prin optiune sa fiu platitoare de impozit pe venit, vreau sa raman in continuare pe imp profit
Cum reglez 010 depus?

Un sfat, va rog! Sa fac unul nou termen depunere astazi : cu scoatere din evidt impozit venit 01.02 si trecere impozit profit 01.02????

Multumesc anticipat!
Daca la finele lui 2012 ati inregistrat cifra de afaceri sub 65000 euro,nu mai aveti ce sa modificati.Ati scris ''crezand''.S-a modificat ceva,a fost o eroare si de fapt,ati depasit pragul de 65.000 euro? Atentie,daca nu ati depasit,ramane valida 010 cu trecere la impozit pe microintreprindere si aveti obligatia depunerii,astazi,a doua declaratii 101,una la 31.12.2012 si una la 31.01.2013.
Am depus crezand ca am CA sub 65000 euro dar am depasit 65000 euro
Cum sa procedez sa pot fi din nou platitor impozit pe profit?
Depuneti o noua declaratie 010 asa cum ati spus.Pentru mai multa siguranta,sa aveti inca un formular 010 pe care sa il puteti eventual,completa acolo,daca vi se sugereaza o alta posibilitate.O balanta la decembrie v-ar fi de ajutor.Succes!