Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - adãugare cod CAEN
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - adãugare cod CAEN

Daca adaug coduri CAEN la PFA pe care il am deja, pentru a deschide si un magazin de materiale de constructii, va trebui sa am un document care atesta pregatirea in domeniu? In acest caz diploma de masterat Stiinte economice, Marketingul si managementul firmei ar fi de ajuns, sau va trebui sa urmez un curs? Multumesc
Daca initial nu ati depus un act care sa ateste ca aveti calificare ca lucrator comercial va trebui sa depuneti acum un asemenea act. Personal cred ca este in regula si diploma de masterat in managementul si marketingul firmei, dar cum practica nu este unitara la toate registrele comertului din tara va sfatuiesc sa le solicitati punctul de vedere anterior depunerii actelor.