Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Scutire de la plata dobanzii unui credit bancar
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Scutire de la plata dobanzii unui credit bancar

Buna ziua! Va rog,daca nu va suparati, am si eu o intrebare la dumneavoastra.
Ma numesc Nicolae Gheorghe,nascut la data de 22.07.1959,sunt persoana cu handicap accentuat din anul 1972, nerevizuibil.
In data de 06.07.2011,am facut un credit bancar pentru achizitionarea unui autoturism,fara sa stiu ca exista facilitatea conform art.27 din legea 448/2006. Intrebarea mea este urmatoarea: Mai pot beneficia de aceasta facilitate,fiind scutit deci de plata dobanzii aferente acestui credit,avand in vedere ca ultima data scadenta este 28.06.2017 ?
Va multumesc,
Cu tot respectul,
Gh. Nicolae
Nu, ar fi trebuit o preaprobare din partea statului cu privire la suportarea dobanzii. Ar fi trebuit sa faceti cerere , s-o depuneti la dgaspc si apoi sa luati creditul.
Puteti sa faceti si acum, numai sa nu fiti dezamagit daca nu va platesc dobanda. Depuneti cererea insotita de o copie dupa contractul de credit si dupa cel de cumparare a masinii.