Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Achizitie de la o persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Achizitie de la o persoana fizica

Am un PFA (reparatii calculatoare telefoane.....)si vreau sa stiu
-daca pot face achizitii de la persoane fizice pe care sa le pot vinde mai departe
- care sunt documentele legale ce trebuiesc intocmite.

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Persoana Fizica este din Romania?? sau din alt stat UE??
Persoana fizica din Romania