Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Copil in ingrijire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Copil in ingrijire

Buna seara , as dori sa stiu ce acte si ce conditii sunt necesare pentru a lua un copil in ingrijire (plasament),pana la ce varsta ar trebui tinut copilul , daca se considera la vechime si cui trebuie sa ma adresez.Multumesc !
Vi se cere sa indepliniti multe conditii ca:
-Participare la cursuri organizate de ei.
- control psihologic la medic.
- conditii bune la locuinta dvs ptr.copil.

Adresati-va catre D.G.A.S.P.C. ptr.mai multe informatii.