Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Declinare competenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Declinare competenta

Am depus o contestatie la judecatoria sector 4 si s-a decis:"Solutie: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Sectorului 4 Bucuresti, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei având ca obiect contestatie la executare în favoarea Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 27.03.2013. " Ce am de facut in continuare: merg sa iau dosarul si sa il depun la sect 3 sau se trimite din oficiu pe cale administrativa?
Se trimite din oficiu.