Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale donatie aparatura medicala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

donatie aparatura medicala

Buna ziua.
Va rog daca stie cineva sa ma lamureasca ce aprobari si/ sau demersuri trebuiesc indeplinite pentru a primi o donatie de aparatura medicala dintr-o tara din afara UE. Ce institutie se ocupa de acest tip de activitate.
Multumesc
Donatia doriti sa o primiti ca persoana fizica sau juridica?
ca SRL
La un comisionar vamal pentru a va asista in legatura cu taxele vamale si TVA aferent.