avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1711 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat fiscala

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca pot sa inregistrez la ANAF o casa de marcat fiscala volanta pe codul CAEN:
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 19:08, 29 Martie 2013
Nu cred ca exista vreo restrictie pentru inregistrarea casei de marcat,pentru acest cod CAEN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

4791 comertul cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet BUNU11 BUNU11 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa ma lamuresc cu un aspect. Referitor la codul CAEN 4791, avand autorizate si depozit si site si sediu social si cod caen ... (vezi toată discuția)
Schimbare cod caen srl-d savurazvan savurazvan buna ziua. am infiintat recent un srl-d cu activitatea principala 4532. cand am ajuns la anaf sa inregistrez firma ca platitoare de tva mi-au zis ca pentru ... (vezi toată discuția)
Pot sa elimin casa de marcat? Lucrix Lucrix Buna ziua, Detin un I.F. si in ultimii ani am facut o schimbare in activitatea pe care o desfasor, de la: activitati de consultanta si intermediere comert ... (vezi toată discuția)