Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Producator de biodiesel
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Producator de biodiesel

Buna ziua,

As dori sa stiu si eu care sunt pasi care trebuie facuti pentru a devenii producator autorizat de biodiesel.

Va multumesc frumos
Buna ziua!
in primul rand faceti rost de muuuuuulti bani si de si mai multa rabdare......
Nu stiu cum e pe celelalte fronturi, dar veti avea nevoie de Autorizatie Integrata de Mediu, pt care veti cheltui cam cat investitia in instalatie si va trece cam 1 an pana o veti avea. Daca instalatia nu e suficient de mare ca sa aveti un profit pe masura, ci este una mica......veti fi mai mult in pierdere.....
Am lucrat acum cativa ani o autorizatie pt o astfel de instalatie, am muncit mult, pt ca era la inceput si era un pionierat, au cheltuit f multi bani, iar cand au reusit, in sfarsit, sa obtina toate autorizatiile erau deja falimentari :(
multumesc frumos pentru raspuns