Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului- precizare atributii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului- precizare atributii

Este permis ca in fisa postului sa scrie: "Rezolva ORICE alte sarcini distribuite de superior"?
Nu exista niciun text de legea care sa reglementeze cuprinsul exact al fisei postului.

Angajatorul are, printre drepturi, faptul de a stabili atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii, precum si faptul de a da dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor.

Se poate semna o astfel de fisa a postului cu mentiunea ”sub rezerva legalitatii ” privind acea prevedere ...