avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului- precizare atributii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului- precizare atributii

Este permis ca in fisa postului sa scrie: "Rezolva ORICE alte sarcini distribuite de superior"?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:39, 2 Aprilie 2013
Nu exista niciun text de legea care sa reglementeze cuprinsul exact al fisei postului.

Angajatorul are, printre drepturi, faptul de a stabili atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii, precum si faptul de a da dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor.

Se poate semna o astfel de fisa a postului cu mentiunea ”sub rezerva legalitatii ” privind acea prevedere ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa postului evelinna evelinna Imi poate raspunde cineva, daca din punct de vedere legal este corect ca fisa postului sa se incheie cu.....\\"sta la dispozitia sefului ierarhic ... (vezi toată discuția)
Sarcini de serviciu,fisa postului. Mircic Mircic Buna seara. Ordinele pe care le primesc de la seful meu,respectiv sarcinile de serviciu care-mi sunt trasate nu trebuie sa fie in conformitate cu ATRIBUTIILE ... (vezi toată discuția)
"alte indatoriri"-fisa postului buburuza22 buburuza22 Buna ziua! Am o intrebare:exista vreo legislatie care se interzica adaugarea la fisa postului si \\"alte indatoriri\\"? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)