Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie castigata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie castigata

Buna ziua.Am castigat o contestatie la un pv la rutiera.S-a anulat amenda si punctele penalizare.
Intrebarea mea este:trebuie sa legalizez hotararea si sa o duc eu la Politie(Abateri)-pentru afi radiate punctele penalizare,si la Primarie(I.T.L) -anulare amenzi sau hotararea le va fi comunicata de instanta?
Va multumesc.
Nu va fi comunicata , trebuie sa faceti doua drumuri.Poate publicati si pe site motivul sanctiunii aplicate nelegal, pt. alti conducatori auto.
Amenda era de la Politia primariei pentru oprirea interzisa.