Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract telefonie fixa + internet inainte ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract telefonie fixa + internet inainte de expirare

Buna ziua. As dori sa stiu daca pot rezilia un contract neexpirat (expira in august 2014) de telefonie fixa + internet. As dori sa stiu ce procedura trebuie urmata, fara a fi obligata la plata unor despagubiri din partea lor. E corect sa fac o sesizare, cu 30 zile inainte, invocand Legea 161/2010? Va multumesc!

[Editat - 2.13. Identificarea unor persoane, fie fizice sau juridice, in mesajele postate sau in titlul topicului, nu este de dorit. Nu uita ca pe forum se discuta probleme juridice, iar nu implicarea lui X sau lui Z in ele.]
Ares-3, moderator