Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Studii necesare asistent social
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Studii necesare asistent social

In ce conditii persoanele fara studii de specialitate in domeniul asistentei sociale pot indeplinii atributii specifice asistentului social prevazute de legislatia in vigoare in domeniu?
Atata timp cat nu efectueaza si/sau semneaza anchetele sociale.
Pentru asistent social poti fi si fara studii de specialitate , dar incadrarea va fi ca debutant iar dupa un an de zile veti da examen si treceti pe alta teapta superioara.