Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... legislatie moped
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

legislatie moped

Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca pentru moped sunt obligatorii verificarea tehnica si RCA
. Va multumesc

Pe langa obligativitatea ITP-ului si RCA-ului mai trebuie sa aveti si permis conform noului cod rutier.
Mai multe detalii aici
www.avocatnet.ro/content/art...