Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbarea obiectului principal de activitate - ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbarea obiectului principal de activitate - necesitate

Am o firma cu un obiect principal de activitate (CAEN 4673),dar nu a functionat niciodata cu acel obiect de activitate .In 2012 andeschis un punct de lucru cu alt obiect de activitate (caen 4532) ,si am avut o cifra de afaceri , care a depasit cea de la caen principal (care era zero) ,care apare in toate datele de identificare ale firmei,inclusiv pe Certificatul de inregistrare.

ma intereseaza daca sunt obligat sa fac mentiune la registrul comertului ,pentru schimbarea obiectului principal de activitate,

Va multumesc

Important este ca veniturile obtinute sa aiba la baza desfasurarea unor activitat comerciale autorizate.
Stric pe cazul Dvs., avand in vedere faptul ca nu ati desfasurat niciodata activitatea declarata ca fiind principala, recomandarea este sa efectuati acasta modificare a activitatii principale.