avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie si vanzare auto leasing avariat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie si vanzare auto leasing avariat

Buna ziua
Un autoturism (<3.5to)in leasing a fost avariat , dauna totala. Societatea de leasing ne factureaza epava (inclusiv TVA) iar noi trebuie sa o revindem Ce inregistrari contabile efectuam in acest caz. Poate fi vanduta sub pretul de achizitie?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Achizitie firma taxi srl si autovehicul OliviuBogdan OliviuBogdan Buna ziua, ma intereseaza in situatia in care cumpar o firma SRL cu autorizatie de taxi, fara autoturism, as putea sa cumpar in rate pe firma un autoturism nou ... (vezi toată discuția)
Amortizare autovehicul firma ContSters265634 ContSters265634 Buna ziua! Va rog sa imi spuneti in cat timp se amortizeaza un autoturism (pt transportul la-de la serviciu dat in folosinta unui angajat) in contabilitatea ... (vezi toată discuția)
Radierea din circulatie din strainatate. Nicolae48 Nicolae48 Buna ziua. Am si eu o intrebare la care caut un raspuns avizat. Sunt propietarul unui autoturism inmatriculat in Romania. Doresc achizitionarea unui alt ... (vezi toată discuția)